کودکان

از شیر گرفتن کودک: چگونه کودک خود را از شیر بگیرم؟

از شیر گرفتن کودک

آیا برای از شیر گرفتن کودک کامل آمادگی دارید؟ گاهی اوقات فقط کاهش تعداد دفعات شیر دادن به کودک باعث می شود احساس بهتری داشته باشید، شیر دادن گاهی اوقات می تواند طاقت فرسا باشد. شیر دادن به بچه یک راه دو طرفه است. اگر وقتی می نشینید و شیر می دهید از آن ناراحت شوید، فرزندتان این موضوع را متوجه می شود. اگر کودک شما زیر یک سال (یا گاهی اوقات بزرگتر) است، باید شیردهی را با شیشه شیر جایگزین کنید. یک کودک بزرگتر ممکن است نوشیدنی را از فنجان، یک میان وعده مغذی یا فقط یک حواس پرتی به شکل یک بازی، یک اسباب بازی یا تغییر صحنه بپذیرد. به یاد داشته باشید، اولین غذای کمکی، از بطری یا غذای جامد، شروع از شیر گرفتن است. از شیر گرفتن نیازی نیست همه یا هیچ باشد.

اگر از شیر گرفتن تصمیم شماست، بهتر است شما و کودکتان این کار را به تدریج و با عشق انجام دهید. اگر کودک دلبندتان را از شیر بگیرید، سینه‌های شما به‌طور دردناکی پف می‌کند و ممکن است دچار عفونت سینه شوید. کودک شما احتمالاً با تغییر سینه گرم و نرم شما به یک جایگزین پلاستیکی مبارزه خواهد کرد. او حتی ممکن است برای از دست دادن سینه هایش عزاداری کند.

از شیر گرفتن کودک زیر یک سال

سعی کنید ابتدا غذای مورد علاقه او را جایگزین کنید. اگر کودک شیشه شیر را از شما نمی پذیرد، (چون او می داند که سینه دقیقاً همین جا هست ) ببینید آیا یک فرد پشتیبان می تواند موفق شود یا خیر. همچنین ممکن است مفید باشد که شما در اتاق/خانه نباشید تا کودک حضور شما را احساس نکند. بین هر بار تعویض شیردهی با شیشه شیر، به کودک اجازه دهید چند روز (یا در صورت امکان هفته ها) فاصله داشته باشد. برای راحتی حال خودتون، کمی شیر از سینه های خود را هم بهش بدید. ارزش کامل شیر را لحاظ نکنید. فقط به اندازه ای که فشار را از روی شما کاهش دهد. بدن شما به مرور زمان و به آرامی سیگنال تولید شیر کمتر را دریافت می کند.

از شیر گرفتن یک بچه بزرگتر

به نقل از دکتر ویلیام سیرز، “تعداد مشخصی از سال هایی وجود ندارد که باید از کودک خود شیر دهید.” اگر شما و فرزندتان از شیردهی لذت می برید، دلیلی وجود ندارد که آن را قطع کنید. هر دوی شما تا زمانی که بخواهید از شیردهی بهره مند خواهید شد. بسیاری از مادران تصمیم می گیرند که به طور طبیعی از شیر گرفته شوند و به کودک این امکان را می دهند که به تدریج و در زمان خودش از نیاز خود بیشتر شود.

شیر دادن به کودک نوپا یا کودک بزرگتر با شیر دادن به نوزاد متفاوت است. بیشتر مادران به طور طبیعی با رشد فرزندشان محدودیت هایی را برای شیردهی اعمال می کنند. گاهی اوقات، مادر ممکن است از چالش های دیگر والدین ناامید شود و فکر کند که شیردهی باعث ایجاد مشکل می شود. در واقع، تربیت کودکان کار سختی است و «مشکل» ممکن است نتیجه مرحله رشد کودک باشد ، در این صورت، یادگیری بیشتر در مورد رفتار و نیازهای معمول دوران کودکی بسیار مفید است.

شیر گرفتن در طول روز امکان پذیر است اما فقط در شب پرستاری کنید زیرا معمولاً آخرین شیردهی در شب است. یا شب ها از شیر بگیرید اما در طول روز اجازه شیردهی بدهید. لازم نیست همه یا هیچ باشد.

 

ممکن است دوست داشته باشید: حساسیت حسی به لباس: چگونه به کودک خود کمک کنیم لباس بپوشد

 

 

نکاتی برای از شیر گرفتن در طول روز

به طور کلی، این استراتژی ها برای پرستاری در طول روز بهترین کار را دارند.

  • وقتی کودک از او درخواست کرد به او شیر بدهید و وقتی نمی خواهد به او شیر ندهید. این تکنیک ساده که به عنوان «پیشنهاد نکنید، رد نکنید» شناخته می‌شود، ممکن است به تسریع روند از شیر گرفتن در صورت استفاده با روش‌های دیگر کمک کند.
  • برنامه های روزانه را تغییر دهید. به جای اینکه بعد از اینکه او را از مهد کودک بردید به خانه بروید، به فروشگاه مواد غذایی یا جای دیگری بروید. سعی کنید در مواقعی که معمولاً از او پرستاری می خواهد تا حد امکان از «صندلی پرستاری» یا دیگر «ایستگاه پرستاری» معمول در خانه خودداری کنید. تا جایی که امکان دارد بایستید!
  • در صورت امکان از سایر اعضای خانواده و خانواده کمک بگیرید. اگر معمولاً هنگام بیدار شدن از خواب پرستاری می‌کند، سعی کنید قبل از او از خواب بلند شوید و از شریک زندگی‌تان یا شخص دیگری بخواهید که تمام برنامه صبحگاهی را انجام دهد.
  • جلسات پرستاری را پیش‌بینی کنید و جایگزین‌ها و حواس‌پرتی‌ها را پیشنهاد دهید. سعی کنید در آن زمان یک میان وعده یا نوشیدنی ارائه دهید. او را در ساعت معمول پرستاری به مکان مورد علاقه اش ببرید. سایر عوامل حواس پرتی: مطالعه، دوچرخه سواری، ملاقات دوستان، یک اسباب بازی جدید، راه رفتن/آواز خواندن برای کودک.
  • طول دوره پرستاری را کوتاه کنید یا ببینید آیا او یک پرستاری به تعویق افتاده را می پذیرد. به او بگویید وقتی آهنگ خاصی را تمام کردید کارش تمام خواهد شد، یا شمردن تا 20 ممکن است به این انتقال کمک کند. اگر او مفهوم انتظار یا زمان را درک نکند، ممکن است مفید نباشد.

نکاتی برای از شیر گرفتن در زمان خواب

چرت زدن و شیردهی قبل از خواب اغلب آخرین مواردی هستند که باید انجام شوند و می توانند دشوارتر باشند. لیگ لا لچه از هیچ تکنیک تمرین خوابی که شامل رها کردن کودکان برای مدت طولانی برای گریه کردن باشد، حمایت نمی کند. نزدیک ماندن به کودکتان برای جلب توجه سریع قبل از بیدار شدن کامل نیز می تواند به دفعات شب کمک کند.

  • اگر کودک با شما می‌خوابد، می‌توانید او را به تخت خودش یا با یک خواهر یا برادر بزرگ‌تر به رختخواب ببرید. با این حال، اگر کودک در برابر حرکت مقاومت کند، ممکن است شیردهی را افزایش دهد تا احساس نزدیکی خود را با شما حفظ کند.
  • اجازه دادن به اعضای دیگر خانواده برای کمک با در نظر گرفتن روال زمان خواب.
  • اگر کودک گرسنه یا تشنه است، نوشیدنی آب یا میان وعده بدهید.
  • ارائه نوازش، آغوش و موسیقی برای جایگزینی پرستاری در شب یا هنگام خواب.

اگر تصمیم دارید شیر خوردن شبانه را از شیر بگیرید، یک برنامه روتین قبل از خواب انجام دهید که حول محور شیردهی نباشد. یک یا دو کتاب خوب در نهایت اهمیت بیشتری نسبت به یک جلسه طولانی در پستان خواهد داشت. ممکن است کودک شما بپذیرد که به جای شیر دادن، سر خود را روی سینه شما قرار دهد. اگر می توانید با فرزندتان در مورد اتفاقاتی که در حال رخ دادن است از قبل صحبت کنید زیرا ممکن است بیش از آنچه شما انتظار دارید بفهمد.

چه زمانی کودک برای از شیر گرفتن آماده نیست

اگر از شیر گرفتن کودک خیلی سریع پیش برود، معمولاً با رفتارش به شما اطلاع می دهد. افزایش عصبانیت، رفتارهای پس‌رونده، اضطراب، افزایش بیداری شبانه، ترس جدید از جدایی و چسبیدن همگی نشانه‌هایی هستند که نشان می‌دهند از شیر گرفتن کودک شما خیلی سریع پیش می‌رود. بیماری و دندان درآوردن نیز می تواند با از شیر گرفتن تداخل داشته باشد و ممکن است نیاز به استراحت باشد.

ممکن است فرزند شما به اندازه کافی بزرگ شده باشد که بتوانید به سادگی به او توضیح دهید که احساس می کنید زمان از شیر گرفتن فرا رسیده است. بسیاری از کودکان هم سن و سال او می توانند مفهوم توقف شیردهی را درک کنند. برخی از مادران به کودک اجازه می دهند یک زمان را انتخاب کند، یا خودشان یکی را انتخاب کنند و آن را «روز از شیر گرفتن» می نامند که پس از آن دیگر شیر نمی دهد. سپس برخی از مادران برای کمک به جشن گرفتن این نقطه عطف، به کودک یک “مهمانی از شیر گرفتن” با خانواده حمایتگر و دوستان فهمیده می دهند. شاید کودک یک “هدیه از شیر گرفتن” ویژه دریافت کند.

برخی از مادران به کودک اجازه می‌دهند که اسباب‌بازی مورد علاقه خود را انتخاب کند و پس از از شیر گرفتن آن را بخرد، یا قبل از از شیر گرفتن آن را بخرد و آن را بپیچد تا در قفسه‌ای قرار گیرد تا هنگام فرا رسیدن روز شیر گرفتن یا جشن گرفتن.

بدیهی است که اگر کودک در برابر از شیر گرفتن بسیار مقاوم باشد، این تکنیک ها کارساز نخواهد بود، اما بسیاری از مادران با موفقیت از آنها استفاده کرده اند. به یاد داشته باشید که او نیاز مستمر، شاید حتی عمیق تر، به نزدیکی با شما خواهد داشت. می‌توانید نیاز کودک به صمیمیت را پیش‌بینی کنید و تا آنجا که ممکن است از روز او برای «زمان ویژه» با کودک بگذرانید.

دیدگاهتان را بنویسید